Sekmadienį Kontiolahtyje (Suomija) vyksta paskutinės pirmo pasaulio biatlono taurės etapo varžybos. Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia pasirodė puikiai: startavęs iš 22 pozicijos mūsiškis palypėjo 11 laiptelių aukštyn bei finišavo 11-as. Pagal persekiojimo rungties laiką (atmetus atsilikimą po sprinto rungties) geriausias Lietuvos biatlonininkas buvo net šeštas.

Per keturis šaudymo ruožus V.Strolia suklydo vos sykį – prašovė pirmą varžybų šūvį. Po pirmos šaudyklos lietuvis į trasą pajudėjo 26-as, antros – 19-as, trečios – 16-as. Į paskutinį distancijos ratą 30-metis biatlonininkas iššliuožė iškart už norvego Tarjei Boe bei prancūzo Quentino Fillon Maillet nugarų. Pastarasis tituluojamas geriausiu praėjusio sezono biatlonininku: ne tik laimėjo pasaulio taurę, bet ir iškovojo du aukso bei tris sidabro medalius Pekino olimpinėse žaidynėse.

Vis dėlto iki simbolinės pergalės V.Stroliai šiek tiek pritrūko: T.Boe finišavo devintas, Q.Fillon Maillet – dešimtas. Su pastaruoju mūsiškis grūmėsi iki pat finišo tiesiosios, tačiau nusileido vos 1,8 sek.

„Po šaudyklos tikslas buvo kiek įmanoma daugiau važiuoti paskui Fillon Maillet ir Tarjei Boe, žiūrėti, kaip sekasi jiems. Viskas buvo neblogai, bet per paskutinį pakilimą Tarjei šiek tiek pabėgo. Manau, kad padariau klaidą, jog už jo neatsisėdau, nes galimybė buvo. Tarjei nuvažiavo, aš likau už prancūzo. Bandžiau taktiką laikytis iki finišo ir bandyti ten, nes būdavo, kad per paskutinį pakilimą viską atiduodu ir tada finiše jėgų nebeužtenka. Manau, ir patirties pritrūko, ir pasiruošimo. Tą dalyką dar bus galima ištaisyti, gavau gerą pamoką ateičiai iš taktinės pusės, iš trasos skaitymo pusės“, – komentavo V.Strolia.

Už 11 vietą Lietuvos biatlonininkui atiteko dar 30 įskaitinių pasaulio taurės taškų bei 3000 eurų. Bendroje įskaitoje anykštėnas užima 14 vietą, pelnęs jau 83 taškus.

„Šiandien tikrai džiaugiuosi savimi, padarytu darbu ir komandos personalo darbu – tikrai gera diena. Visada norisi maksimaliai gerai, tai vis dar yra kur tobulėti – ir finiše, ir šaudykloje. Tą dalyką reikia mokytis, tačiau viskas ateina su patirtimi. Sumoje esu patenkintas ir ramiai galiu užskaityti pirmą etapą. Persekiojimas tokia rungtis, kad reikia susikaupti ir susikoncentruoti ties kiekviena detale. Plius šiandien oras buvo sunkus. Tai pirmas toks kartas, kada kovojau prieš lyderius paskutiniame rate, bet dėl to ir treniruojuosi, kad taip būtų. Mintyse visada tikėjau, kad kovosiu su tokiais sportininkais. Jei labai nori, viską galima pasiekti“, – šyptelėjo V.Strolia.

Nugalėtoju tapo sezono lyderis norvegas Johannesas Thingnesas Boe (šaudymas 0+0+1+2), 19,2 sek. pranokęs tautietį Sturlą Holmą Laegreidą (0+0+1+1). Trečias finišavo pirmąsyk šį sezoną tarp prizininkų prasibrovęs prancūzas Emilienas Jacquelinas (0+0+0+2), kuris pralaimėjo 47,3 sek.

V.Strolia nusileido 1 min. 57,2 sek., o 58-as startavęs ir 58-as finišavęs Karolis Dombrovskis – 7 min. 8 sek. (1+2+2+1). Varžybose dalyvauti galėjo 60 geriausiai šeštadienį vykusiame sprinte pasirodžiusių biatlonininkų.

Antrasis pasaulio taurės etapas gruodžio 8-11 d. vyks Hochfilcene (Austrija).