Vyrų 12,5 km persekiojimo rungtimi baigėsi Estešunde (Švedija) vykęs pasaulio biatlono taurės etapas. Iš 16 pozicijos startavęs Vytautas Strolia finišą pasiekė 25-as bei iškovojo dar 16 įskaitinių pasaulio taurės taškų.

Lietuvis suko keturis baudos ratus (šaudymas 1+0+2+1) bei nugalėjusiam norvegui Vetle Sjaastadui Christiansenui nusileido 2 min. 0,9 sek. Beje, greičiausiai šliuožusiam švedui Sebastianui Samuelssonui V.Strolia per 12,5 km pralaimėjo vos 34,7 sek. bei vėl pateko į greičiausių planetos biatlonininkų 20-uką.

„Buvo tikrai įdomu, tik gaila tų prašautų šūvių. Aišku, susidėjo šaltis ir nuovargis, bet varžybos buvo įdomios. Turėjau kompaniją su kuo važiuoti, o vieta labai nekrito, nes visi panašiai šaudėme. Kalbant apie greitį, juo esu gana patenkintas“, – komentavo V.Strolia.

25 pozicija – aukščiausia anykštėno iškovota vieta persekiojimo rungtyje per visą karjerą. Bendroje įskaitoje mūsiškis pakilo dviem laipteliais aukštyn bei dabar yra klasifikuojamas 21-as tarp 63 įskaitinius taškus iškovojusių biatlonininkų. V.Strolios sąskaitoje jau 65 taškai, nors per visą praėjusį sezoną jo laimikis buvo 74 tšk.

„Kol kas pozicijos bendroje įskaitoje nesureikšminu, tai pati sezono pradžia. Jei pradedi skaičiuoti, nieko gero nebūna. Į bendrą įskaitą per daug dėmesio nekreipsiu, žinoma, malonu, kad ir ten galima pakovoti dėl aukštos vietos, bet reikia koncentruotis į kiekvienas varžybas atskirai, jose atlikti gerą darbą“, – teigė V.Strolia.

Po dviejų etapų bendroje įskaitoje pirmauja V.Christiansenas (178 tšk.), lenkiantis S.Samuelssoną (175 tšk.) ir praėjusio sezono nugalėtoją norvegą Johannesą Thingnesą Boe (154 tšk.). Iš Baltijos šalių biatlonininkų tarp vyrų taškus iškovojęs yra tik V.Strolia.

Kitą savaitę, gruodžio 10-12 dienomis, planetos taurės etapas vyks Hochfilcene (Austrija). Būtent ten V.Strolia pirmą kartą karjeroje pateko į geriausiųjų 40-uką.

„Hochfilcenas man dvejopa vieta. Ten buvo daug gerų pirmų kartų, bet iš kitos pusės pernai ten buvo sunku. Prieš tai, pirmame etape, viskas buvo gerai, o nuvažiavus į Hochfilceną priešingai – viskas prastai. Dėl to tos vietos nuo pernai šiek tiek prisibijau. Ten aukštikalnės, o jose man būna sunkiau“, – atsargiai kalbėjo V.Strolia.

Penktadienį vyks vyrų ir moterų sprinto varžybos, šeštadienį – vyrų persekiojimo rungtis ir moterų estafetė, o sekmadienį – vyrų estafetė bei moterų persekiojimo rungtis.

Autorius – Robertas Trakys

Andrei Ivanov nuotr.