Sekmadienį baigėsi dvi dienas Nemenčinėje vykusios Lietuvos vasaros biatlono taurės varžybos. Riedslidžių sprinto rungtyje sėkmingiausiai pasirodė Natalija Kočergina bei vietinių aistruolių palaikomas Karolis Dombrovskis. Pastarajam dėl pergalės teko paplušėti – antrą vietą užėmęs Jokūbas Mačkinė atsiliko vos 6,6 sek.

„Tai, kad galiu laimėti Nemenčinėje, palaikant artimiesiems, visada yra smagu. Džiaugiuosi, kad šiandien turėjau galimybę ir ja pasinaudojau, nors varžymosi aplinkybės buvo skirtingos – visi turėjome skirtingas užduotis, – komentavo K.Dombrovskis. – Kalbant apie sąlygas Nemenčinėje, kiekvieną kartą čia atvažiavęs džiaugiuosi galėdamas tarp stovyklų kokybiškai treniruotis. Džiaugiuosi dėl šios bazės, dėl žmonių, kurie prisidėjo prie jos sukūrimo. Tai didelė investicija į jaunimą, į vaikus.“

K.Dombrovskis 10 km sprinto varžybose suko du baudos ratus (šaudymas 0+2), bet trasoje buvo greičiausias. Tiesa, pavasarį sportininkas patyrė rankos lūžį ir pasiruošimas vasaros startams buvo kitoks nei įprastai.

„Tik neseniai paėmiau šautuvą į rankas, nes buvau susilaužęs ranką. Jaučiasi, kad 2 mėnesiai davė žinoti apie save, ypač šaudant po krūvio. Turiu atidirbti ir pasivyti, netgi lyginant su praėjusiais metais. Džiaugiuosi, kad man buvo sudaryta galimybė pakeisti treniravimo sistemą bei treniruotis su kitu treneriu. Tai šiai dienai man suteikia papildomos motyvacijos“, – teigė K.Dombrovskis.

Sėkmingai savaitgalis klostėsi J.Mačkinei. Riedslidžių sprinto rungtyje ignalinietis buvo vienintelis biatlonininkas tarp visų amžiaus grupių dalyvių, sugebėjęs užversti visus taikinius.

„Jaučiuosi gerai, varžybomis esu patenkintas vien dėl to, kad nuo pirmų metrų, nuo pirmų sekundžių, jaučiau, kad kontroliuoju situaciją – savijauta buvo gera, šaudykloje jaučiausi užtikrintas. Žinojau, kad šaudymas stovint po nulio gulint gali būti problema, todėl turiu saikingai ateiti į šaudyklą, savo tempu bei šaltais nervais. Dariau savo darbą, mėgavausi trasa, varžybomis ir džiaugiuosi savo rezultatu – puikus pasitikrinimas prieš būsimas varžybas bei žiemos sezoną“, – komentavo J.Mačkinė.

22-ejų metų biatlonininkas pavasarį papildė A komandą bei realiai pretenduoja atstovauti Lietuvai pasaulio taurės varžybose. Iki tol J.Mačkinė treniravosi su rezervine rinktine bei dalyvaudavo IBU taurės startuose.

„Norėčiau padėkoti federacijai, kad manimi tiki, investuoja bei įžvelgia manyje potencialą.Būsiu atviras – pirmomis dienomis naujoje komandoje buvo keista. Bet keista dėl to, jog pasikeitė aplinka, o tai normalus procesas. Tiek Vytautas, tiek Tomas labai šiltai priėmė į komandą, į juos galima kreiptis bet kuriais klausimais ir sulaukiu nuoširdžios pagalbos. Šie pasikeitimai ir buvimas pagrindinėje komandoje reiškia ne tik vardą, kad esi komandos dalis, bet ir atsakomybę. Stengiuosi būti profesionalus, kiekvieną dieną bent procentu daryti geriau nei tą dariau vakar. Svarbiausia nesistengti konkuruoti su kitais, nes pati svarbiausia kova, kurią reikia laimėti, yra prieš save“, – sakė J.Mačkinė.

Trečią vietą Lietuvos vasaros biatlono taurės varžybose užėmė 42,7 sek. atsilikęs Maksimas Fominas (1+1).

Tarp moterų laimėjusi N.Kočergina suko keturis baudos ratus (2+2), bet Sarą Urumovą 7,5 km distancijoje pranoko 1 min. 49,7 sek. Trečią vietą užėmė 4 min. 57,4 sek. atsilikusi Viktorija Augulytė.

Rugpjūčio 22-27 dienomis mūsiškiai varžysis Osrblėje (Slovakija) vyksiančiame pasaulio vasaros biatlono čempionate. Šiltąjį sezoną rinktinės nariai baigs Latvijoje rugsėjo 22-24 dienomis vyksiančiame atvirajame Lietuvos čempionate.

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.