Šeštadienį Nemenčinėje prasidėjo Lietuvos vasaros biatlono taurės varžybos, kuriose dalyvauja beveik visi pajėgiausi šalies biatlonininkai. Pirmame parengiamojo sezono starte lietuviai tradiciškai išsiaiškino, kuris mūsiškis ne tik taikliausiai, bet ir greičiausiai šaudo gulėdamas – vyko šaudymo dvikovų varžybos.

Dėl taikliausiojo titulo varžėsi 27 biatlonininkai, tarp kurių buvo vyrų ir moterų rinktinių, jaunimo bei veteranų grupių atstovai. Po tris atrankos etapus įveikė bei į pusfinalius prasibrovė trejų olimpinių žaidynių dalyvis Tomas Kaukėnas, jaunimo komandos atstovė Viktorija Augulytė ir karjeras jau baigę biatlonininkai Rokas Suslavičius bei Gabrielius Paukštė. Čempionu tapo T.Kaukėnas, greičiau užvertęs penkis taikinius nei tą padarė jo varžove finale tapusi V.Augulytė.

„Labai įdomi rungtis, ir vasarą labai smagu pasivaržyti tarpusavyje, išsiaiškinti, kas yra taikliausias. Šiandien labai gerai jaučiausi, šaudymas buvo stabilus ir labai greitas – po šaudymo matydavau, kaip kiti dar šaudo. Jaučiau, kad yra galimybė gerai pasirodyti. Lydėjo ir sėkmė: viename etape nepasisekė, bet varžovui – dar labiau“, – komentavo T.Kaukėnas.

Nors pastaraisiais sezonais ilgamečio rinktinės nario taiklumo procentas šaudykloje kritęs, būtent jis pasirodė sėkmingiausiai šių metų pasaulio čempionate – 20 km asmeninėse lenktynėse užėmė 34 vietą (šaudymas 0+0+0+2).

„Labai norėjau, kad laimėtų Viktorija, būčiau labai laimingas, jei ji būtų laimėjusi. Galbūt tas man leido atsipalaiduoti ir laimėti, – sakė T.Kaukėnas. – Šaudymas gulint būdavo tikrai geras, buvau jį pametęs, bet, nenoriu prisikalbėti, lygtai atradau mažą klaidelę, kurią darydavau ir lygtai ištaisiau. Tikiuosi šaudymas bus geresnis ir svarbiausiose varžybose.“

Vėliau vykusiose biatlono kroso varžybose A komandos nariai turėjo savų užduočių bei jėgų per daug neišeikvojo.

„Neseniai grįžome iš treniruočių stovyklos, kurioje buvo tikrai nelengva – buvo karšta, buvo sunku parinkti tinkamus krūvius. Dabar Lietuvoje turime užduotį pailsėti, o varžybose akcentavome būtent šaudymą. Bėgimo greitis turėjo būti aerobinėje zonoje ir man pavyko jį išlaikyti. Nesidžiaugiu šaudymu stovint, bet kaip treniruotę varžybas laikau geromis“, – komentavo T.Kaukėnas, galutinėje įskaitoje užėmęs antrą vietą (šaudymas 1+2).

Sumažintomis lyderių pastangomis pasinaudojo R.Suslavičius: prieš kelerius metus karjerą baigęs, bet vis dar aktyviai sportuojantis LRT žurnalistas įtikinamai pranoko visus konkurentus (0+2). Trečią vietą užėmė olimpietis Linas Banys.

„Buvau nustebęs, kai vyrukai pasakė, jog pagal savo treniruočių grafiką bėgs lėtesniu tempu. Tai nustebino, bet nesitikėjau, kad skirtumas bus toks didelis. Treniravausi nemažai, bet forma nebuvo pati geriausia. Neramiai laukiau varžybų, pats nežinodamas, ką galiu – buvo daug geriau nei tikėjausi“, – teigė R.Suslavičius.

Buvęs profesionalus biatlonininkas dalyvauja kone visose Lietuvoje rengiamose biatlono varžybose, o ateinančią žiemą planuoja dalyvauti veteranų olimpinėse žaidynėse.

„Jau penktus metus profesionaliai nesportuoju, bet man tai yra visiškai gyvenimo būdas. Biatlonas visada yra ir bus širdyje iki grabo lentos. Porą metų dar buvo pereinamasis laikotarpis, kada dar išvažiuodavau į tarptautines varžybas, IBU taurę, o pastaraisiais metais dalyvauju tik vietinėse varžybose. Susibūrė labai graži veteranų grupė, keliolika žmonių, kurie irgi sportuoja, turi inventorių. 2024-ųjų sausį turime gražų renginį – veteranų olimpines žaidynes, vykstančias kas ketverius metus. Gera dešimtis lietuvių jau užsiregistravo, turime gan rimtą tikslą ir rimtai ruošiamės“, – pasakojo R.Suslavičius.

Moterų biatlono kroso rungtyje nepralenkiama buvo Natalija Kočergina (3+0), pranokusi V.Augulytę bei Danielę Sabaliauskienę.

Sekmadienį biatlonininkai varžysis riedslidžių sprinto rungtyje.

Autorius – Robertas Trakys

Roberto Trakio nuotr.