2017 – 2018 metų sezonas bus išskirtinis Lietuvos biatlono rinktinei, kuri ruošiasi startuoti svarbiausiose ketverių metų ciklo varžybose – 2018 metų Pjončango Olimpinėse žaidynėse. Jau dabar aišku, jog Lietuva turi garantuotus keturis kelialapius: du atitenka moterims ir du – vyrams. Kas būtent keliaus į Olimpines žaidynes paaiškės tik po atrankos, kurioje dalyvaus visi 10 sportininkų, sudarančių pagrindinę Lietuvos biatlono rinktinę. Tokiu būdu bus užtikrinama, jog į Olimpines žaidynes keliaus geriausią sportinę formą demonstruojantys sportininkai.

Viena iš naujojo sezono naujovių yra ta, kad pagrindinė rinktinė buvo suskirstyta į A ir B grupes po penkis sportininkus, o su kiekviena grupe darbuosis po du trenerius. Toks sprendimas buvo priimtas dėl galimybės treneriams dirbti su mažesniu kiekiu sportininkų ir kiekvienam iš jų asmeniškai skirti daugiau laiko, taip pasiruošimą sezonui padarant dar efektyvesniu. A komandoje vyriausiuoju treneriu jau trečius metus iš eilės išlieka estas Meelis Aasmae, o B komandai diriguos buvęs garsus biatlonininkas iš Baltarusijos Olegas Ryženkovas, praeityje iškovojęs ne vieną medalį Pasaulio ir Europos biatlono čempionatuose. A grupės sportininkų sąrašas išties spalvingas. Jame bus Sočio Olimpinių žaidynių atradimas Tomas Kaukėnas, kuris šiame sezone tikrai nusiteikęs pagerinti savo rezultatus, pasiektus praeitose žaidynėse, taip pat, ketverių olimpiadų dalyvė Diana Rasimovičiūtė, kuri yra rimtai nusitaikiusi patekti į rekordines 5-asias žaidynes. Olimpinės patirties su slidinėjimo sporto šaka turintis Vytautas Strolia sieks pakliūti į savo antrąsias žaidynes jau kaip biatlonininkas. Savo ruožtu, Karolis Dombrovskis ir Natalija Kočergina yra vieni iš realiausių pretendentų patekti į olimpinę biatlono rinktinę, o faktas, kad abejiems tai būtų pirmosios Olimpinės žaidynės prideda tik dar daugiau motyvacijos. Tuo tarpu, B grupės trenerių nurodymų klausysis penki sportininkai: Rokas Suslavičius, Deividas Demkovas, Linas Banys, Natalija Paulauskaitė bei Gabrielė Leščinskaitė, kurie stengsis mesti iššūkį labiau tituluotiems savo kolegoms.

Dar viena naujovė bus ta, kad Lietuvos biatlono federacija, atsižvelgdama į artimiausių konkurentų ir kitų elitinių biatlono komandų patirtį, pagal turimus savo resursus ir galimybes padidino pagrindinės rinktinės aptarnaujančio personalo skaičių. Be to,planuojama, kad žiemą prie jau esančio personalo prisijungs ir dar vienas slidžių tepimo serviso komandos narys. Be Olimpinių žaidynių, Lietuvos biatlono rinktinė toliau ruošiasi startuoti Pasaulio ir IBU taurėse, Italijoje vyksiančiame Europos čempionate bei varžybose Estijoje, kur vyks Pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatas.

Pats pasiruošimas sezonui buvo pradėtas, kaip jau tapo įprasta, A ir B komandoms susirinkus į pirmąsias treniruočių stovyklas Ignalinoje gegužės mėnesį. Sportininkai iki tol ilsėjosi po sezono bei namuose ruošėsi individualiai. Didesnioji pasirengimo dalis vasaros metu vyks Ignalinoje, kur biatlonininkams yra sudarytos geros treniruočių sąlygos, tačiau jos galėtų būti ir dar geresnės, mat vis dar iki galo nėra tinkamai įrengta šaudykla. Pirmųjų stovyklų metu biatlonininkai nemažai dėmesio skyrė šaudymui ramybės būsenoje, bendrajam fiziniam pasirengimui, buvo pradėtos pirmosios treniruotės su riedslidėmis. Taip pat, buvo aptarti būsimi pasiruošimo sezonui planai, įvykdyti trenerių kolektyvo pokalbiai su kiekvienu sportininku atskirai, kurių metu buvo analizuojamos jų silpnosios ir stipriosios puses bei treniruočių plano individualus pritaikymas. Vėliau A ir B komandos savo pasiruošimą sezonui pratęs užsienyje, kur keliaus treniruotis į aukštikalnes.

Tuo pačiu, buvo pratęstas bendradarbiavimas su krašto apsaugos savanorių pajėgomis. Lietuvos biatlono rinktinės nariai Ignalinos 807-ios kuopos karius-savanorius Ignalinos žiemos sporto centro naujojoje šaudykloje iš arčiau supažindino su mūsų sporto šaka. Bendros treniruotės metu buvo pasakojama apie biatloną bei kariai-savanoriai turėjo galimybę išbandyti biatlonininkų varžybose naudojamus ginklus.