Geriausi Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos biatlonininkai – už Lietuvos atstovo nugaros. Pasaulio jaunių čempionato sprinto varžybos neįtikėtinai sėkmingai susiklostė Maksimui Fominui. 18-metis sportininkas tarp 110 dalyvių užėmė aukštą septintą vietą ir rimtai pakuteno nervus varžybų prizininkams.

Nė karto šaudykloje nesuklydęs visaginietis antrą šaudymo ruožą paliko būdamas trečias (vėliau jį vieta nustūmė vėliau startavęs varžovas) ir šią poziciją išlaikė net pusę lemiamo trečio rato. Tik pačioje 7,5 km distancijos pabaigoje jį pranoko Suomijos, Kazachstano, Čekijos ir Norvegijos biatlonininkai – mūsiškį nuo bronzos skyrė vos 12 sekundžių.

„Šiandien nesijaudinau, buvau ramus. Niekada nesitikėjau iš sprinto kažko gero, nes žinojau, kad čia greičiai yra labai dideli. Galvojau, kad jei būsiu 20-uke, bus gerai, – prisipažino M.Fominas. – Labai džiaugiuosi dėl savo šaudymo, nes pirmą kartą gyvenime varžybas baigiau su nuliu. Po individualių varžybų buvau labai piktas ant savęs, kad paskutiniame šaudyme uždirbau dvi baudas. Dėl to labai norėjau sprinte padaryti nulį.“

Lietuvos biatlonininkas ne tik demonstravo solidų greitį trasoje bei neprašovė nė sykio, bet ir buvo vienas greičiausių šaulių apskritai – dvi šūvių serijas sportininkas atliko per 58 sekundes.

„Kai pravažiavau pusę paskutinio rato, treneriai sakė, kad esu trečias. Buvo minčių, kad galiu laimėti medalį… Bet jėgų nebebuvo, truputį „koma“, tai supratau, kad į trejetuką bus sunku patekti, norėjau šešetuko. Atsitiko taip, kaip atsitiko, džiaugiuosi septinta vieta“, – sakė M.Fominas.

Po varžybų sveikinimų sulaukė ne tik sportininkas, bet ir jo treneriai Viačeslavas Rumiancevas bei Olegas Maluhinas.

„Buvo sveikinimų ir iš kitų šalių sportininkų. Po varžybų važinėjau, tai daug kas sveikino ne mane, o trenerį“, – pasakojo M.Fominas.

Tokių rezultatų pasaulio jaunių čempionate Lietuva nematė dešimtmetį. 2009-aisiais Kanadoje aštuntą vietą sprinte bei ketvirtą persekiojime užėmė Sočio ir Pjongčango olimpinių žaidynių pažiba Tomas Kaukėnas.

„Tomas yra Lietuvos komandos lyderis, jis man tarsi Martinas Fourcade‘as – jie mane abu motyvuoja. Su Tomu bendraujame, jei būname stovykloje, iš jo galiu sužinoti kažką naujo, visada duoda patarimų“, – gerais žodžiais apie olimpietį atsiliepė M.Fominas.

Medalius pasaulio jaunių čempionato sprinte išsidalijo slovėnai Alexas Cisaras ir Lovro Planko (atsiliko 30,6 sek.) bei suomis Otto Invenius (atsiliko 31,4 sek.). M.Fominas nugalėtojui pralaimėjo 43,4 sek. bei sekmadienį vyksiančiose persekiojimo lenktynėse į trasą iššliuoš septintas.

„Kaip rodo praktika, persekiojimai man klostosi labai sunkiai, nors ši rungtis man labai patinka – keturi šaudymai, varžaisi su kitais. Visada pirmame šaudyme gaunu po tris, keturias baudas. Po šiandien žinau, kad galiu šaudyti labai gerai ir kovoti dėl geros vietos“, – optimistiškai prieš varžybas nusiteikė M.Fominas.

Teisę dalyvauti persekiojime iškovojo dar du lietuviai: aukštą 31 vietą užėmė su vyresniais varžovais konkuruojantis 17-metis Gytis Mikoliūnas (šaudymas 0+0, atsiliko 2 min. 5,3 sek.), 57-ą – Jokūbas Mačkinė (2+2, atsiliko 3 min. 1,9 sek.). Romualdas Aleksandrovas pranoko 30 varžovų ir užėmė 80-ą vietą (2+2, atsiliko 4 min. 23,6 sek.).

Šeštadienį pasaulio čempionate varžysis jaunimo grupės atstovai.

 

Autorius – Robertas Trakys

JMPhoto nuotr.