Liepos 17-27 dienomis jaunieji Lietuvos biatlonininkai stovyklavo Maduonoje – jau antrojoje šios vasaros jungtinėje treniruočių stovykloje su Latvijos sportininkais.. LBF bei kaimyninės šalies federacija įgyventina „IBU Partnership“ projektą, siekdami padidinti nacionalinėms rinktinėms atstovaujančių biatlonininkų skaičių.

„Bendrose stovyklose sportininkai susipažįsta su kitų šalių sportininkais, treniruočių metu tarpusavyje išbando jėgas. Organizuojant tokias stovyklas treneriams tenka nelengvas iššūkis suvaldyti didelį būrį auklėtinių. Patiems sportininkams, ypatingai šaudykloje, tenka mokytis geriau susikoncentruoti ir nesiblaškyti šaudant, kuomet aplink jį treniruojasi daug kitų sportininkų,  – įspūdžiais iš stovyklos dalijosi treneris Lukas Jakeliūnas.

– Šiuo metu Latvijos jaunimas pranoksta masiškumu, o tai iššaukia didesnę konkurencija, kurios mūsų komandoje vis dar trūksta. Mūsų merginos pajėgumu atsilieka pajėgumu trasoje, tačiau drąsiai gali kovoti šaudykloje. Kalbant apie vaikinus, nors ir turime kur tobulėti, tačiau pastarieji pajėgūs kovoti tiek trasoje tiek ir šaudykloje. Atsižvelgiant į tai, kad po stovyklos tiek Latvijos tiek mūsų sportininkai turėjo varžybas, atitinkamai kartu su latviu treneriu kartu susidėliojome treniruočių planą ir jį įgyvendinome. Be nemažos apimties aerobinių krūvių, įtraukėme ir ne vienus didesnio intensyvumo intervalus, nemažai dirbome technikai, daug šaudėme. Apskritai sportininkai džiaugiasi tokiomis stovyklomis, kuomet išvykstame į kitų šalių treniruočių bazes, todėl grįžta ne tik sustiprėję, bet ir labiau motyvuoti.“

Iš viso Lietuvos biatlono federacija šiemet įgyvendins net tris „IBU Partnership“ programos projektus – bendros treniruočių stovyklos taip pat organizuojamos su estais ir lenkais.