Praėjusį savaitgalį Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyko lyčių lygybės sporte seminaras. Jame dalyvavo per 40 atstovų iš 34 valstybių, o Lietuvai seminare atstovavo Diana Rasimovičiūtė.

„Labai malonu buvo grįžti į biatlono šeimą, pamatyti senai matytus veidus. Turėjome labai intensyvią programą, nes nuo 8:00 iki vėlaus vakaro vyko pristatymai temų, kaip pritraukti daugiau moterų sporte, visose srityse trenerių, aptarnaujančio personalo ir vadovavimo.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atstovai pristatė, ką jie jau daro, kad kiltų moterų procentas sporte. Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) pristatė savo pavyzdį, nors procentai pas juos dar maži, tesiekia tik 10% bendrai paėmus. Tačiau jie jau yra išleidę daug nutarimų, kurie, kaip įmanoma geriau leistų moterims įsitvirtinti visose srityse, susijusiose su jų sporto šaka.

Mūsų tarptautinė federacija pažadėjo, kad padės didinti moterų skaičių biatlone. Kaip tai bus daroma, dar tiksliai nenuspręsta. Tiksliau tai turėtų būti žinoma jau IBU kongrese, kuris vyks spalio mėnesį“, – įspūdžiais dalinosi biatlonininkė.