Sekmadienį Osle (Norvegija) vyksiančiomis bendro starto lenktynėmis baigiasi pasaulio biatlono taurės 2022-2023 metų sezonas. Prestižinėje rungtyje tarp vyrų dalyvavo ir Vytautas Strolia, kuris 15 km distancijos finišą pasiekė 29-as (šaudymas 2+1+0+3).

30-metis anykštėnas ketvirtadienį sprinte užėmė 49 vietą (0+2), o vakar vykusiame persekiojime poziciją pagerino iki 34-osios (0+0+1+0). Visų trijų rungčių nugalėtoju tapo planetos taurę iškovojęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe.

„Kai tokia savijauta, startų negaliu vertinti labai gerai. Yra kaip yra, džiaugiuosi, kad pavyko sustartuoti visose distancijose paskutiniame etape. Kad ir mažas, bet vis tiek laimėjimas, jog dalyvavau masiniame starte. Vienas startas truputį geresnis, kiti prasti, bet ką padarysi“, – pasirodymą paskutiniame etape įvertino V.Strolia.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje geriausias Lietuvos biatlonininkas užėmė 27 vietą (274 tšk.). Pakilti aukščiau mūsiškiui pavyko tik sykį, pernai, kada lietuvis buvo klasifikuotas 25-as. Sezono metu V.Strolia įskaitinius taškus iškovojo net 16 varžybų iš 21, tačiau visos aukščiausios pozicijos užfiksuotos pirmoje sezono dalyje.

„Tiesiog buvo padarytos tam tikros klaidelės pasiruošimo pasaulio čempionatui metu. Iš mano pusės yra klaidelių, kur buvo persistengta ar neprotingai padaryta – turėjau gerą pamoką ateičiai. Šis sezonas pamokantis, padarysiu išvadas kitiems metams, nes žinau, kas neveikia, o kas veikia. Tikiuosi, kad tai bus tik į gerą“, – vylėsi V.Strolia.

Sėkmingiausiai lietuviui susiklostė bendro starto varžybos Rūpoldinge, kuriose finišavo šeštas. Solidžiai V.Strolia atrodė planetos taurės etape Kontiolahtyje (8 vieta asmeninėse lenktynėse, 11 vieta persekiojime) bei Hochfilcene (12 vieta sprinte).

„Ir masinis startas Rūpoldinge, ir Kontiolahtis, ir Prancūzijos etapas patiko. Tų aukštų vietų nebuvo labai daug, bet pozityvo buvo. Tos kelios aukštesnės vietos gal ir džiugina, bet nedžiugina tai, kad jos ne antroje sezono pusėje. Faktas, kad lūkesčiai buvo didesni, norėjosi geresnio sezono. Tačiau prasta sezono pabaiga labiau motyvuoja kitam sezonui nei geri startai. Bendrai sezoną vertinu tarp 6-7, nesinori septyneto sakyti“, – šyptelėjo V.Strolia.

Įskaitinius taškus keturiose varžybose sezono metu pelnė Karolis Dombrovskis, bendroje įskaitoje užėmęs 70 vietą (geriausias pasirodymas – 27 vieta Antholco sprinte). Į 40-uką pavyko prasibrauti ir Tomui Kaukėnui, pasaulio čempionato asmeninėse lenktynėse iškovojusiam 34 poziciją. Tiesa, įskaitiniai taškai už vietas planetos pirmenybėse nebuvo dalijami.

Lietuvos vyrų komanda Nacijų taurės įskaitoje užėmė istoriškai aukštą 14 vietą bei kitą sezoną lietuviai ir vėl galės deleguoti po 4 biatlonininkus į vienerias varžybas. Moterų komanda, kurią sudarė Gabrielė Leščinskaitė bei Natalija Kočergina, Nacijų taurės įskaitoje palypėjo iki 22 pozicijos bei šaliai iškovojo trečią pasaulio taurės varžybų kvotą.

Bendros įskaitos nugalėtoja tarp moterų tapo prancūzė Julia Simon. Lietuvos biatlonininkės įskaitinių taškų neiškovojo.