Penktadienį ir šeštadienį įvyko pirmosios šio sezono biatlono varžybos Lietuvoje, o stipriausi šalies sportininkai kovėsi dėl olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės.

Liepos 31-ąją Nemenčinėje biatlonininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse. Pirmosiose vasaros biatlono varžybose Lietuvoje šiame sezone susirinko beveik visi geriausi šalies biatlonininkai, o iš viso dalyvavo per 60 dalyvių.

Šios biatlono varžybos pritraukė ir gausų būrį biatlono sporto šakos mėgėjų. Penktadienį Nemenčinėje buvo galima išvysti žinomą virtuvės šefą italą Gian Lucą Demarco, buvusį rinktinės narį Karolį Zlatkauską, sėkmingai veteranų grupėje startuojantį Algirdą Puišį.

Pirmoji buvo surengta šaudymo taškams rungtis. Joje elito, jaunimo, jaunių, jaunučių bei veteranų grupių sportininkai turėjo po tris minutes atlikti dešimt įskaitinių šūvių iš padėties gulint ir stovint. Be to sportininkai grupėse varžėsi nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus.

Šioje rungtyje net du dalyviai surinko po 166 taškus ir pasidalino pirmąją vietą – nugalėtojais tapo neminčinietis Karolis Dombrovskis ir visaginietis Maksimas Fominas. Trečioji vieta atiteko Pjongčango olimpinių žaidynių dalyviui Vytautui Stroliai (162 taškas). Ketvirta liko Gabrielė Leščinskaitė (159 taškai), penktas – Rokas Suslavičius (158 taškai).

Po šaudymo taškams rungties prasidėjo šaudymo dvikovų varžybos. Jose sportininkai kovėsi porose šaudydami gulint į taikinius. Poros nugalėtoju tapdavo sportininkas, kuris greičiausiai užversdavo penkis biatlono taikinius.

Į rungties finalą pateko analogiškų varžybų praėjusiais metais finalininkai – K.Dombrovskis ir sporto žurnalistu dirbantis R.Suslavičius. Po itin dramatiškos kovos triumfavo pastarasis, o nugalėtojui išsiaiškinti vienos šaudymo serijos neužteko. Po pirmosios šaudymo serijos laimėtojo neišaiškino net ir fotofinišas. Antrojoje vos keliomis akimirkomis buvo greitesnis R.Suslavičius.

Šioje rungtyje trečioji vieta atiteko visaginietei Nataljai Kočerginai.

Po emocingų šaudymo rungčių prasidėjo sprinto varžybos. Jose biatlonininkai rungėsi bėgdami bei įveikdami du šaudymo ruožus.

6 kilometrų distancijoje vyrų grupėje nepralenkiamas buvo anykštėnas V.Strolia (šaudymas 0+1), nuotolį įveikęs per 22 min. 5 sek. Antras liko be klaidų šaudęs R.Suslavičius, nuo nugalėtojo atsilikęs 2 min. 8 sek.

Moterų 4 kilometrų nuotolį greičiausiai įveikė N.Kočergina (1+3). Sportininkė distanciją įveikė per 18 min. 38 sek. Nuo jos 54 sek. atsiliko ir antrąją vietą užėmė vilnietė G.Leščinskaitė (2+1).

Jaunimo vaikinų tarpe nugalėjo ignalinietis Jokūbas Mačkinė (0+2), antras liko M.Fominas (1+2), o trečias finišavo Nikita Romanovas (1+1).

S1 veteranų grupėje nepralenkiamas buvo Karolis Zlatkauskas. S2 veteranų grupėje nugalėjo Algirdas Puišys, o 2,5 kilometro distanciją šioje grupėje įveikęs G.L.Demarco finišavo 4-as.

Penktadienio rezultatai:

Šaudymo rungtis: Saudymo rungtis

Sprinto rungtis: Rezultatai Biatlonas LTU Sprintas-krosas 2020 Nemencine

Šeštadienį varžybų veiksmas persikėlė į Ignaliną, kur sportininkai lenktyniavo sprinto riedslidėmis rungtyje.

Vyrų grupėje antrą dieną iš eilės nepralenkiamas buvo praėjusiame sezone tik per sekundę nuo Europos čempionato medalio likęs V.Strolia (šaudymas 1+2), 10 kilometrų distanciją įveikęs per 25 min. 13 sek. Antras finišavo anykštėnas Lukas Jakeliūnas (1+3), nuo nugalėtojo atsilikęs 3 min. 26 sek. Trečias vyrų tarpe liko tik šį sezoną iš slidinėjimo į biatloną perėjęs visaginietis Stepanas Terentjevas. Jam tai buvo debiutinės biatlono varžybos.

Kur kas atkaklesnė kova vyko tarp dviejų pagrindinių rinktinės narių moterų grupėje. Šį sykį triumfavo G.Leščinskaitė (0+2), kuri savo kolegę N.Kočerginą (1+2) aplenkė vos 7 sekundėmis.

Jaunių vaikinų grupėje nugalėjo buvo Linas Banys (1+1), antras liko J.Mačkinė (1+5), o trečias finišavo N.Romanovas (3+2).

Veteranų grupėje triumfavo dar vienas buvęs rinktinės narys Igoris Ščekočichinas, aplenkęs treneriu dirbantį Vadimą Stefanskij ir A.Puišį.

A.Šalnos taurėje nestartavo vienas pajėgiausių šalies biatlonininkų Tomas Kaukėnas, kuris savaitės pradžioje sulaukė šeimos pagausėjimo.

Po šių varžybų pagrindinė Lietuvos biatlono rinktinė toliau tęs pasiruošimą artėjančiam sezonui, o dar vienas jėgų pasitikrinimas numatomas rugsėjo pabaigoje, kuomet bus surengtas šalies vasaros biatlono čempionatas.