Savaitgalį stipriausi šalies biatlonininkai Latvijoje kartu su šios šalies sportininkais varžėsi Lietuvos vasaros biatlono čempionate.

Šeštadienį vyrų 10 kilometrų sprinte čempiono titulą iškovojo latvis Robertas Slotinšas, nuotolį įveikęs per 26 min. 26,3 sek. bei šaudykloje suklydęs tris kartus. Lietuvis Karolis Dombrovskis (šaudymas 0+2) tik per plauką neaplenkė latvio ir nugalėtojui pralaimėjo vos 2,2 sekundes.

„Prieš gerą mėnesį buvau apsirgęs ir sunkiai atsigavau po pasaulio vasaros biatlono čempionato Minske, kur startavau nepilnai pasveikęs. Dabar džiaugiuosi, kad mano organizmas po truputį atsigauna. Kol kas greitis trasoje dar ne toks, kokio norėtųsi, bet džiugina tai, kad galiu varžybose jau pilnai išsikrauti.

Gal kažkiek nerimą kelią šaudymas stovint. Pastaruoju metu turiu bėdų, su kuriomis sunkiai sekasi susitvarkyti“, – po finišo kalbėjo praėjusiame sezone 6-ąją vietą Europos čempionate užėmęs sportininkas.

Trečias liko Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis anykštėnas Vytautas Strolia, kuris nugalėtojui pralaimėjo 13,7 sek. (šaudymas 1+3).

Jaunimo vaikinų grupėje triumfavo lietuvis Linas Banys, aplenkęs tautiečius Jokūbą Mačkinę iš Ignalinos ir Maksimą Fominą iš Visagino.

Jaunių vaikinų grupėje greičiausias buvo latvis Renarsas Birkentalis.

Moterų 7,5 kilometro sprinto varžybose nepralenkiama buvo olimpietė Natalja Kočergina, distanciją įveikusi per 23 min. 37,7 sek. (šaudymas 2+2). Antą vietą užėmė Latvijos biatlono rinktinės lyderė Baiba Bendika (2+3), kuri čempionei pralaimėjo 26,6 sek. Trečia sprinte liko vilnietė Gabrielė Leščinskaitė (1+3), nuo nugalėtojos atsilikusi 1 min 8,6 sek.

Jaunimo merginų grupėje čempionės titulą iškovojo latvė Ieva Pucė, aplenkusi ignalinietę Ramintą Dindaitę.

Jaunių merginų grupėje greičiausia buvo latvė Sandra Bulina.

Šeštadienio varžybų rezultatai: Biatlonas LTU Sprintas 20190928

Sekmadienį bendrojo starto lenktynėmis baigėsi atviras Lietuvos biatlono vasaros čempionatas.

Vyrų 15 kilometrų distancijoje čempionu tapo anykštėnas V.Strolia (šaudymas 2+2+1+0), distanciją įveikęs per 41 min. 32 sek.

„Smagu buvo vėl pajausti varžybų atmosferą. Jau kirbėjo noras startuoti ir pasitikrinti savo jėgas. Šiai dienai esu patenkintas savo savijauta. Kažkiek jaučiasi nuovargis po treniruočių, tačiau po tokio atlikto krūvio – tai viskas gerai.

Žinoma, dar iki žiemos savijauta turėtų gerėti. Kažkiek po šių varžybų liko nusivylimas dėl šaudymo, nes nepavyko atlikti gerai darbo šioje vietoje. Tačiau šiandien džiaugiuosi, kad pavyko nugalėti bendro starto rungtyje, nes anksčiau šioje distancijoje sekdavosi sunkiau.

Dabar po varžybų laukia laisvesnė savaitė ir vėliau savaitė treniruočių namuose.

Džiugu, kad treneris leido šiek tiek daugiau pabūti namuose ir pailsėti. Juk vėliau prasidės stovyklos ant sniego ir jau greitai bus įjungtas žiemos varžybų režimas iki pat balandžio mėnesio, tad dabar reikia pasikrauti baterijas“, – mintimis po finišo dalijosi čempionas.

Dramatiška kova užvirė dėl antrosios vietos. Ignalinietis Tomas Kaukėnas (0+3+2+0) tik 3 sekundėmis pranoko trečioje vietoje likusį K.Dombrovskį (0+2+2+1).

Jaunimo vaikinų grupėje sekmadienį nepralenkiamas M.Fominas. Jis aplenkė komandos draugą J.Mačkinę ir latvį Edgarą Misę.

Jaunių vaikinų tarpe pirmasis finišavo latvis Aleksandras Kuznecovas.

Moterų grupėje šį kartą latvė B.Bendika (0+1+2+2) buvo greičiausia 12,5 kilometrų distancijoje bei N.Kočerginą (1+0+2+2) aplenkė 44 sekundėmis. Trečia, kaip ir pirmąją dieną, liko G.Leščinskaitė (2+0+1+1).

Jaunimo ir jaunių merginų grupėse sekmadienį triumfavo latvės I.Pucė ir S.Bulina.

Sekmadienio varžybų rezultatai: Biatlonas LTU Bendras startas 20190929